Fashion by Khan

Fashion to invade your mind

Golden Globes ’12

Leave a comment

It was such a remarkable night out of spectacular fashion moments during the 69th Golden Globe Awards. Not only movies, but also ( absolutely) fashion kings tried to win. So take a look at the gallery in order for realization of the winners of the night! Gucci hit the red carpet on Salma Hayek alongside Jessica Alba. Lanvin, Dior Couture, vintage and Vera Wang were worth being seen!

And the surprise of the night! Meltem Cumbul attended the ceremony with Chloé. She picked her gown from upcoming collection of Chloé. Even though i do think  that she should have chosen something by far better!, it is still good to see her talking on stage in front of the entire world.

Altın Küre ödülleri sahiplerini buldu. Tabi ki sinema endüstrisinden ziyade, gelenekselleşen gerçek bir kez daha kendini gösterdi ki moda sektörü çok daha büyük bir dilim pastayı götürdü. Eleştirmenler film ya da kazananlar kadar, kırmızı halı üzerindeki gövde gösterisine yoğunlaşmışken, biz de kırmızı halıyı galerimizde mercek altına alalım. Salma Hayek ve Jessica Alba, tercih ettikleri Gucci ile en şıklar listesine girebildiler ki Gucci son zamanlarda kırmızı halıdaki en büyük favoriler arasındaki yerini koruyor. Angelina Jolie ve Nicole Kidman ile Versace yine ön sıralarda takip edilenlerden oldu. Vintage ve couture etkisini de hem Natalie Portman, hem Charlize Theron hem de Michelle Williams da ziyadesiyle hissettik. Vera Wang de kişisel favorilerimden biri olmak suretiyle geceyi başarıyla noktaladı.

 

Gecenin sürprizi Meltem Cumbul, sonunda hayallerine kavuştu ve uluslararası bir ödül töreninde sahneye çıktı. En iyi yabancı film kategorisinde ödül vermesi beklenen başarılı oyuncu, nedeni bilinmez bu daldaki ödülü veremeyince sahnede yarım dakikalık bir ‘kişisel konuşma’ yaptı. Katılmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ettiği konuşmasını barış notaları içinde tamamlayan sanatçı, hayranlıktan ziyade şaşkınlık yarattı. Bir Türk olarak kendisini orada görebilmek beni de memnun etse de açık söylemem gerekiyor ki yaptığı kısa konuşmanın ehemmiyeti biraz havada kaldı.

 

Bir de Meltem Cumbul’ un kırmız halı görüntüsüne değinecek olursam; kendisini uluslararası arenada konumlandırabilmek için ziyadesiyle önemli bir fırsattı. Altın Küre dünya sinema endüstrisinin kalbine ivme kazandıran en önemli yapımcılar, yönetmenler, oyunculara ev sahipliği yapar. Hal böyle olunca da network ü geliştirmek için fazlasıyla önemli bir şans olarak vurgulanır. Ben böylesine önemli bir gecede Meltem Cumbul’ un biraz daha dikkat çekici olmasını beklerdim. Yanlış saç seçimi, küpesinin zarafetini ve gülüşündeki enerjiyi gölgelemekle kalmadı, elbisesi de dünyanın ilk kez gördüğü bu yerel oyuncunun kırmızı halıda dikkat çekememesine neden oldu.

Yine de Meltem Cumbul, o kürsüde konuşabilmek gibi bir başarı yakaladı. Umuyorum çok daha büyük başarılarla, hem kendi adını hem de Türk sinema endüstrisinin adını nice törenlerde duyurur.

Hakan Karaosman

 

 

Advertisements

Author: hakankaraosman

Hakan Karaosman is a sustainability management professional and a Ph.D researcher with international experience in sustainability reporting, business improvement, and sustainability strategy. Previously, he worked as a consultant to companies in various industries for their Carbon Disclosure Project (CDP), and Corporate Social Responsibility (CSR) reports. He holds BSc. in Environmental Engineering, MBA, and MSc. in Management in Engineering of Energy and Environment, a joint master degree funded by the EU, and hosted by KTH (Sweden), EMN (France), and UPM (Spain). He is currently pursuing his Ph.D. studies in European Doctorate in Industrial Management, a double degree program funded by the European Commission. His driven focus is towards sustainability integration in the fashion industry.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s